projekt domu JEDNORODZINNEGO "HYDRA"

Hydra to projekt domu, którego forma i kształt dopasowane są do warunków panujących na działce. Działka do łatwych nie należy, a zatem rozwiązania zastosowane w Hydrze są niestandardowe. Podstawą założeń jest komfort użytkowania domu, a wytyczne inwestora zawierają szereg punktów, realizowanych w programie przestrzenno-użytkowym.

Hydra jest projektem domu powstałym na motywach projektu Draco. Wspólne dla nich są nachylenie powierzchni działki i jej szerokość wymuszające układ pomieszczeń na planie wydłużonego prostokąta. Działka zawiera wiekowe drzewa: brzozę, dwa jesiony oraz starą jabłoń, które będziemy starali się zachować, jabłoń w ostatecznym razie wymienić na nową. Nachylenie stoku jest na tyle znaczące, że rozsądnym jest wykonanie pełnego podpiwniczenia. Obszerny garaż ma mieścić dwa samochody, będzie on także stanowił główne wejście do budynku dla mobilnych mieszkańców. Strefy prywatne są niewielkich rozmiarów, aczkolwiek duży nacisk nałożony jest na prywatność. Strefa wspólna zawiera duży pokój dzienny połączony w jedną strefę z jadalnią i kuchnią. Istotnym elementem pokoju dziennego jest przeszklenie łączące strefy domową z ogrodem w półprywatnym obszarze wydzielonego tarasu. Sekcja jadalni zawiera okno do siedzenia z ekspozycją na zachód. Kuchnia na planie kwadratu daje dużą możliwość do aranżacji. W podpiwniczeniu, pod pokojem dziennym mieści się pomieszczenie przeznaczone na hobby. Poddasze zawiera prywatne pomieszczenia właścicieli - pokój z garderobą i łazienką zawierającą miejsce na wolnostojącą wannę. Budynek wyposażony będzie w instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ogrzewanie podłogowe zasilane pompą ciepła, dach dwuspadowy od strony zachodniej pomieści panele fotowoltaiczne. Wszystkie okna w obrębie parteru posiadają rolety antywłamaniowe.

Hydra MK15 wir ACCamera 17 24mm int

Widok od strony południowo wschodniej.

Hydra MK15 zwir ACCamera 16 int

Widok od strony północno wschodzniej.

WYKONANIE INDYWIDUALNEGO PROJEKTU DOMU NA PODSTAWIE PROJEKTU "HYDRA" - OD "25 000"ZŁ

Hydra parter poddasze

Powierzchnia użytkowa: 146,58m2; powierzchnia usługowo-techniczna: 139,52m(garaż, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze, pralnia, schody na parter, komunikacja); powierzchnia netto: 288,05m2; powierzchnia zabudowy: 171,18m2; kubatura brutto xxxm3; wg PN-ISO 9836:2015-12

Hydra piwnica

 

Hydra MK15 zwir ACCamera 1 int 1

Widok od strony południowo wschodniej.

Hydra projekt domu

Widok od strony południowo zachodniej.

Hydra MK15 zwir ACCamera 3 int

Widok o zmierzchu - od strony północno zachodniej.

Hydra MK15 zwir ACCamera 4 int

Widok o poranku - od strony wjazdu na działkę - północno wschodniej.

 Hydra MK12 ACCamera 11

Widok od strony wejścia do budynku.

Hydra MK12 ACCamera 6

Widok od strony południowej na taras.

Hydra MK12 ACCamera 10

Widok od strony zachodniej.

 

SZKICE WNĘTRZA SPORZĄDZONE DLA ZOBRAZOWANIA DOTĘPNEJ PRZESTRZENI.

Hydra MK15 zwir ACCamera 22 int

Program użytkowy parteru.

Hydra MK15 wir ACCamera 7 int

 

Hydra MK15 wir ACCamera 8 int

 

Hydra MK15 wir ACCamera 9 int

Budynek realizowany Będzie na terenie Nowego Sącza.

notka prawna

Niniejszy projekt jest dziełem korzystającym z ochrony przewidzianej w przepisach ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. 2006 r., Nr 90, poz. 631 ze zm.).