projekt domu JEDNORODZINNEGO "DRACO"

Draco to projekt domu, którego stylizacja oparta jest na wariancie "nowoczesnej szopy". Kompozycja i układ bryły są wynkiem warunków panujących na działce - wąska 16 metrowa działka i duży spadek, wymusiły silnie wydłużoną bryłę budynku z podziałem na kondygnacje pod i nadziemną z antresolą/poddaszem. Materiały wykończenia elewacji opierają się o zestaw naturalnych barw. Układ pomieszczeń dopasowany zostały do wytycznych inwestora. 

W trakcie budowy pojawiają się różne pomysły oraz problemy, które wymagają wdrożenia, rozwiązania i weryfikują plany. Pomocna w podejmowaniu decyzji jest wizualizacja problematycznego zagadnienia.

Draco ogrod

Widok od strony południowo-zachodzniej. Elewacja z wypełnieniem płytkami klinkieworymi.

Draco front

Widok od strony północnej.

WYKONANIE INDYWIDUALNEGO PROJEKTU DOMU NA PODSTAWIE PROJEKTU "DRACO" - OD "35 000"ZŁ

Draco rzut parteru i poddasza.Powierzchnia użytkowa: 152,67m2; powierzchnia usługowo-techniczna: 154,14m(garaż, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze, pralnia, schody na parter, komunikacja); powierzchnia netto: 312,47m2; powierzchnia zabudowy: 188,14m2; kubatura brutto 1371,13m3; wg PN-ISO 9836:2015-12

Draco rzut piwnic

Na Draco odciśniete jest piętno "wąskiej działk". Narzuca ona podział na strefy: półprywatną od strony drogi; budynku; prywatną od strony ogrodu - południa. Mocno wyciągnięta bryła podzielona jest na trzy segmenty do których przypisane są funkcje bydynku. Znaczącą rolę odgrywa garaż, który przejmuje główne obciążenie komunikacji wejścia i wyjścia. Z tego powodu kondygnacja podziemna, nie pełni tylko funkcji usługowej względem przeznaczenia budynku, ale też funkcje komunikacyjną. Garaż jest też charakterystycznym elementwm widocznym od frontu działki. Kondygnacja mieszkalna posiada wejście zlokalizowane na środku dłuższego boku, od wschodniej strony. Po lewej stronie od wejścia mieści się pokój dzienny z jadalnią, i wejście na antresolę. Pokój dzienny jest otwarty na całą dostępną wysokość, aż do skosów dachu. Centranie ulokowane są pomieszczenia kuchni, łazienki, garderoby, pralni i komunikacji z podpiwniczeniem - garażem. Po prawej stronie ulokowana jest częśc nocna. Pokój, bądź pokoje dla dzieci (można dokonać rozdziału pomieszczeń) oraz sypialnia rodziców z widokiem na północ - panoramą Krakowa. Nad centralną częścią zlokalizowana jest antresola z widokiem na pokój dzinny. Dodatkowo w dalszej części mieści sie pokój z łazienką i garderobą.

Budynek realizowany jest na terenie Krakowa.

 

Wizaualizacje powstałe na etapie koncepcji i prac projektowych:

Draco 1 int

Widok od strony południowo-zachodzniej. Elewacja z wypełnieniem panelami drewnianymi i kamieniem.

DRACO widok od strony południowo-wschodniej.

Widok od strony południowo-wschodniej.

DRACO widok od strony południowo-zachodniej.

Widok od strony południowo-zachodniej.

DRACO widok od strony północno-zachodniej.

Widok od strony północno-zachodniej.

DRACO widok od strony północno-wschodniej.

Widok od strony północno-wschodniej.

DRACO widok od strony wschodniej, wejście do domu.

Widok od strony wschodniej, wejście do domu.

DRACO wejście do domu.

Wejście do domu.

DRACO wejście do domu.

Wejście do domu.

DRACO strona zachodnia, okno jadalni.

Widok na okno jadalni.

notka prawna

Niniejszy projekt jest dziełem korzystającym z ochrony przewidzianej w przepisach ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. 2006 r., Nr 90, poz. 631 ze zm.).