projekt domu JEDNORODZINNEGO "CABANA"

Projekt domu inspirowany muzyką. Założenia dla wykonania projektu to atrakcyjność i funkcjonalność strefy pobytu dziennego z wizualnym włączeniem przestrzeni ogrodu. Wydzielenie i odseparowanie strefy pomieszczeń prywatnych uwzględnienia wyciszenie akustyczne. Dom posiada obszerne zaplecze gospodarcze. Elewacje kształtuje nowoczesna forma i detal.

Inspiracja - muzyka - jest jednym z podstawowych elementów wpływających na zachowanie i samopoczucie. Jest ważną składową cywilizacji i kultur, kierującą postępowaniem i ścieżkami życiowymi wielu ludzi. Czasem sami ulegamy jej wpływom - oto gdzie zaprowadziła mnie jedna z takich chwil, w których muzyka ma znaczenie:

Cabana view 12

Widok od strony wejścia.

Cabana view 5 n

Widok od strony ulicy.

Cabana view 4 n

Widok od strony ogrodu.

Cabana view n

Widok od strony ogrodu.

WYKONANIE INDYWIDUALNEGO PROJEKTU DOMU NA PODSTAWIE PROJEKTU "CABANA" - OD "35 000"ZŁ


Powierzchnia użytkowa - 160,27m2; powierzchnia usługowa - 60,6m2; powierzchnia netto - 220,87m2; powierzchnia zabudowy - 204,97m2; powierzchnia całkowita - 312,07m2; wg PN-ISO 9836:1997

Dom składa się z dwóch brył: niższej - mieszczącej pomieszczenia pobytu dziennego i wyższej - mieszczącej pokoje i pomieszczenia techniczne. Układ pomieszczeń przewiduje lokalizacje domu na posesji z wjazdem od strony południowej. W pokoju dziennym przewidziano miejsce na montaż kominka i instalacji kina domowego z dużym ekranem. Dodatkowo można odciąć cały pokój dzienny przy pomocy żaluzji panelowych, zamieniając go w sale kinową. Wysokość pokoju dziennego to 3,2 m w świetle co razem z jego powierzchnią 44m2 tworzy przestronne wnętrze. W pokoju dziennym zastosowano duże okna balkonowe - o wysokości 3m (o aluminiowym profilu, z antywłamaniowymi i energooszczędnymi szybami). Taras ogrodu pokryto drewnianymi deskami i stanowi on wizualne przedłużenie posadzki w pokoju dziennym. Taras graniczy z podświetlaną w nocy instalacją wodną w ogrodzie. Otwarta kuchnia ma bezpośredni dostęp na zaplecze domu - do spiżarni, pralni i garażu. Doświetlona jest panoramicznym oknem z ekspozycją na północną stronę. Widok na wejście do domu zapewniony jest przy pomocy instalacji videofonowej. Ozdobne schody prowadzą na piętro, gdzie zlokalizowane są trzy sypialnie. Pokoje są rozdzielone ścianami o dobrej izolacyjności akustycznej. Każdy pokój ma swoją łazienkę, a główna sypialnia posiada także garderobę. Z korytarza dostępne jest poddasze nieużytkowe, na którym zainstalowano część urządzeń wentylacji mechanicznej i klimatyzacji

 Warianty elewacji:

 Projekt domu Cabana

Widok od strony ulicy.

Projekt domu Cabana

Widok od strony ogrodu.

Widok z ogrodu. Woda w ogrodzie to miły akcent. Wybrałem formę z ciekiem i zbiornikiem wodnym, który może być prawdziwym basenem, albo jak ktoś woli płytkim oczkiem wodnym z rybami. W każdym bądź razie z pewnością dobrze oświetlonym po zmierzchu i w pełni kontrolowanym. Dobre miejsce relaks i na przyjęcie gości...

Widok z ogrodu. Strefa prywatna powinna być oddzielona jednolitym parawanem zieleni od strefy publicznej - drogi. Organizacja tej części ogrodu ma łączyć się wizualnie w wnętrzem pokoju dziennego. Takie przenikanie ma na celu utworzenie przestronnego wnętrza dla mieszkańców domu, lub otwarcie okna widokowego - jeżeli w tym kierunku znajduje się odpowiedni krajobraz.

Widok od strony ulicy. Pokój dzienny otoczony jest tarasem drewnianym oraz trawnikiem, których poziom zbliżony jest do dolnej krawędzi okien balkonowych. Układ komunikacji rozdziela trawnik przed wejściem na dwie strefy: półprywatna i prywatną. Efekt wzmocniony jest poprzez zróżnicowanie poziomów murawy oraz utwardzonych nawierzchni.

Widok od strony wejścia. Wyższe niż standardowe drzwi (równoważące wysokie okna balkonowe z pokoju dziennego po lewej) osadzone są w portalu z okładziny kamiennej o ciemnym kolorze. Obszar wejścia do domu przykryty jest zadaszeniem wspartym na ramie stalowej obłożonej okładziną drewnianą. Okna w pokoju dziennym wyposażone są w system materiałowych żaluzji o szerokich profilach. Można je zastąpić dwuwarstwowymi roletami typu dzień-noc. Widoczne są także okna dachowe doświetlające schody. Obecność komina nad niższą częścią domu jest powiązana z kominkiem w pokoju dziennym.

Widok od strony garażu. Akcentem są duże okna (obrotowe 2x2m) pokoi spięte pasami okładziny kamiennej z ciemnymi bramami garażu na dwa samochody. Dwukolorowy fresk zwieńcza tą część domu. Zadaszenie nad wejściem jest otwarte i zaprasza do drzwi wejściowych z frontu i od strony garażu. Obecność słupa (wzmocniona roślinnością) po lewej stronie sugeruje ograniczenie i zamyka wizualnie obszar przed pokojem dziennym.

 

Animacja przedstawia obszar inspirowany muzyką - połączenie przestrzeni pokoju dziennego z przestrzenią wnętrza ogrodowego. Widoczną są stąd wszystkie elementy bryły budynku.

Animacja przedstawia widok domu od strony drogi.

Wnętrze:

  • projekt_domu_Cabana_interior_01
  • projekt_domu_Cabana_interior_02
  • projekt_domu_Cabana_interior_03
  • projekt_domu_Cabana_interior_04
  • projekt_domu_Cabana_interior_05
  • projekt_domu_Cabana_interior_06
  • projekt_domu_Cabana_interior_07
  • projekt_domu_Cabana_interior_08

notka prawna

Niniejszy projekt jest dziełem korzystającym z ochrony przewidzianej w przepisach ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. 2006 r., Nr 90, poz. 631 ze zm.).